فرصتی ویژه ، درج آگهی رایگان در بخش نیازمندیهای کشوری قاره - سکوی پرتاب شما

پنجشنبه، 14 مرداد ماه، 1400

تبلیغات ویژه

 

 

منوی اخبار و سرگرمی
بهترین سرگرمی های وب
آمار بازدید
تبلیغات

 

 

 

 

 

************************

لینک های پیشنهادی قاره :

                                    

فروش شارژ موبایل                               

خرید و فروش خط رند                           

* قیمت ارز ، طلا ، سکه                           

*  تورهای مسافرتی                                  

                             

************************

 

 

 

نزدیک شدن انقلاب ترسناک کوانتوم

پرتال قاره رتبه شماره یک تبلیغات و نیازمندی در ایران

انقلاب ترسناک کوانتوم نزدیک است؟ 

می‌گویند کامپیوترهای کوانتومی به راحتی قادر به شکستن الگوریتم‌ رمزنگاری فعلی هستند و همین می‌تواند ساختار فعلی اینترنت را به‌طور کامل به هم بریزد. دو کشور آمریکا و چین برای دسترسی سریع‌تر به این سیستم تکنولوژیک میلیاردها دلار سرمایه‌گذاری کرده‌اند. سیستمی که به کمک آن بتوانند صنعت پردازش و محاسبه جهان را متحول کنند. سوال اما این است که چه کسی زودتر تر از بقیه به این تکنولوژی دست پیدا می‌کند. 

 

سال ۱۹۹۴، زمانی‌که کامپیوترها به وفور امروز نبود، یک ریاضی‌دان به نام «پیتر شُر»، چیزی را اختراع کرد که یک اتفاق بزرگ محسوب می‌شود. وی در سیستم خود از نوعی عملیات پردازشی به نام factoring استفاده کرد، که بعدها تبدیل به پاشنه آشیل اینترنت شد. البته آقای شُر آن زمان هیچ کامپیوتری نداشت که بتواند چنین سیستم پیچیده‌ای را روی آن پیاده کند. او تنها یک الگوریتم و یک یک برنامه نوشته بود که مخصوص یک ماشین فرضی بود، دستگاهی که یک روز بتواند مانند آنچه در مکانیک کوانتوم آمده، اجزای اتم‌ها و دیگر قسمت‌های مربوط به اتم‌ها را نشان داده و همچنین بتواند محاسباتی را انجام دهد که کامپیوترهای معمولی از انجام آن عاجز هستند. او حتی نمی‌دانست که پیاده شدن این الگوریتم ممکن است به هزاران و شاید حتی میلیون‌ها سال زمان نیاز داشته باشد. آقای شُر در سال ۱۹۹۴ در مقاله‌ای نوشت: «سوال اینجاست که آیا استفاده از مکانیک کوانتوم در یک کامپیوتر حقیقتا قدرت پردازشی کامپیوتر را بالا می‌برد؟» سوال آن روز او را حالا در دنیای امروز می‌توان پاسخ داد. سال گذشته یک تیم از شرکت گوگل به دستاورد جدید پردازشی رسید که «quantum supremacy» یا «برتری کوانتومی» نام دارد و زمانی اتفاق می‌افتد که یک کامپیوتر کوانتومی محاسبه‌ای سریع‌تر از کامپیوترهای معمولی انجام می‌دهد.

 

دو کارمند گوگل، جاش مارتین و همکارش در پستی وبلاگی در این باره نوشتند: «ماشین ما محاسبه مدنظر را در ۲۰۰ ثانیه انجام داد، در حالی که حتی پرسرعت‌ترین سوپر کامپیوتر دنیا برای انجام چنین محاسبه‌ای ۱۰ هزار سال نیاز دارد.» ماه گذشته نیز یک تیم تحت مدیریت Pan Jianwei در دانشگاه علوم و تکنولوژی چین، در ژورنال Science اعلام کردند که سیستم کوانتومشان، محاسبه‌ای را ۱۰۰ تریلیون بار پرسرعت‌تر از کامپیوترهای معمولی انجام داد که رکورد گوگل را هم شکسته است.

 

در هر دو خبر، نمونه‌های اولیه یک ماشین نیز نمایش داده می‌شود که در یک آزمایشگاه مشغول انجام محاسبه هستند، محاسبه‌ای که از هر جنبه‌ای که فکرش را کنید، بعید به نظر می‌آید که روزی به درد انسان‌ها بخورد.

 

هنوز هیچ‌کس ادعا نکرده که می‌تواند از الگوریتم آقای شُر استفاده کند اما ظاهرا سرمایه‌گذاری‌های سنگینی به این منظور انجام می‌شود و صدها مهندس و متخصص از شرکت‌های بزرگی مانند گوگل، IBM و آمازون گرفته تا دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی تلاش می‌کنند تا اولین نفری باشند که این تئوری را عملی می‌کنند.

 

این گروه‌ها صرفا به دنبال کامپیوترهای پرسرعت‌تر نیستند بلکه می‌خواهند روش اساسی متفاوتی برای صنعت پردازش ابداع کنند. کامپیوترهای کوانتومی می‌توانند منجر به انقلاب صنعتی مانند تولید ریزتراشه‌ها شوند، که توانست تاثیر عظیمی در صنعت اینترنت و تکنولوژی ایجاد کند. زیرمجموعه‌های کاربردی محاسبات دیجیتال به قدری وسیع است که می‌تواند قدرت زیادی در حوزه‌هایی مانند هوش‌مصنوعی وارد کند. چین از آن دسته کشورهایی است که مدت‌هاست در تکنولوژی کوانتوم سرمایه‌گذاری کرده است. این کشور در سال ۲۰۱۶ ماهواره‌ای به فضا اعزام کرد که در آن قدرت رمزنگاری کوانتوم - و نه صرفا پردازش کوانتوم - به نمایش گذاشته شد. البته در این حوزه نوین رمزنگاری کوانتوم، از تکنولوژی مشابه حوزه پردازش کوانتومی استفاده می‌شود.

 

بسیاری در این بین نگرانند که آمریکا، در حوزه کوانتوم، جایگاه برتر خود را به چین واگذار کند، زیرا برخلاف چین که در این زمینه فعال بوده، آمریکا ظاهرا استراتژی‌های محافظه‌کارانه‌تر و کم سر و صداتری در این زمینه در پیش گرفته است.

 

اما یکی از اصلی‌ترین مسائلی که در زمینه این حوزه جدید نگران‌کننده است، مساله امنیت است. زمانی که تکنولوژی کوانتومی همه‌گیر شود، چه اتفاقی برای حریم شخصی و تمام رمز و رازهای کاربران می‌افتد؟ آیا ممکن است یک روز از خواب بلند شویم و بفهمیم که چین تمام ایمیل‌های ما را خوانده است؟ آیا الگوریتم شُر می‌تواند تبدیل به تهدید شود؟

 

  معنی «برتری کوانتومی» 

جان مارتین از متخصصانی است که از دهه ۱۹۸۰ در زمینه کامپیوترهای کوانتوم تحقیق می‌کند. او می‌گوید: «قبل از اینکه حتی کلمه «کیوبیت» اختراع شود (کیوبیت qubit اساسی‌ترین قسمت اطلاعاتی در یک کامپیوتر کوانتوم است) -مشابه bit در کامپیوترهای معمولی اما با تفاوت‌های مهم-یک بیت می‌تواند یا صفر یا یک باشد، یک کیوبیت می‌تواند همزمان، هر دو باشد یا هر چه که بین این دو عدد است. یک بیت، یک قسمت کوچک از شارژ الکتریکی در یک تراشه سیلیکونی است، که کامپیوترهای کلاسیک از آنها استفاده کرده و عملیات‌های پردازشی خود را انجام می‌دهند. اما یک کیوبیت، یک اتم یا ذره زیر اتمی است که اطلاعات را به روشی منحصر به فرد و بر اساس قوانین کوانتوم ذخیره می‌کند. به عبارت دیگر، بیت، قسمتی جداگانه از اطلاعات است و یک کیوبیت، جزئی از مجموع اطلاعات است که با دیگر کیوبیت‌ها گره خورده است.

 

آقای مارتین در فعالیت‌های اولیه خود در دانشگاه کالیفرنیا، سوال‌های اساسی مطرح کرد درباره اینکه چطور می‌توان از اجزای کوچکی مانند اتم‌ها و فوتون‌ها و ذرات نور، اطلاعات استخراج کرد. اما کار کردن با اجزای ظریف و کوچکی مانند اتم‌ها ذرات، بسیار چالش‌برانگیز است. چگونه باید کاری کرد که این ذرات کوچک به گونه‌ای با یکدیگر ارتباط برقرار کنند که بتوان از ارتباط آنها محاسبات کامپیوتری مفید انجام داد. به گفته آقای مارتین، باید کیوبیت را ایزوله کرده تا منسجم بماند، اما اگر زیاد ایزوله و تفکیک شود دیگر امکان برقراری ارتباط با دیگر کیوبیت‌ها و انجام محاسبه وجود ندارد.

 

مارتین سال هاست با آزمایش‌هایی که با مواد مختلف و در محیط‌های مختلف انجام می‌دهد، تلاش می‌کند این تعادل را برقرار کند. مرحله بعد، به کار‌گیری کیوبیت‌ها و ارتباط آنها با یکدیگر در یک کامپیوتر است. او که بالاخره راهش را به شرکت گوگل باز کرد بقیه تحقیقات خود را آنجا و با کوانتوم کامپیوتر Sycamore (پردازنده کوانتومی که توسط گوگل توسعه داده شده) ادامه داد.

Sycamore ۵۴ کیوبیتی در داخل مجموعه‌ای از آزمایشگاه‌های شرکت گوگل در Goleta ایالت کالیفرنیا نگهداری می‌شود. این کامپیوتر کوانتومی در دمای یک درجه زیر صفر مطلق نگهداری می‌شود- کمترین دمای ممکن- یعنی ۵۰۰ درجه فارنهایت زیر صفر. این ماشین، از طریق اشعه‌های مایکروویو، در داخل دالان برنامه‌ریزی می‌شود، ذراتی که نقش کیوبیت‌ها را ایفا می‌کنند.

 

یکی از مسائلی که مارتین و دیگر مهندسان حوزه کوانتوم با آن روبه‌رو هستند این است که چه کار کنند که کیوبیت‌ها مدت زمان مناسبی را با یکدیگر در ارتباط باشند تا محاسبه به‌صورت صحیح انجام شود.

 

Superposition عبارتی است که به قابلیت قرار‌گیری کیوبیت‌ها به‌صورت همزمان در دو حالت صفر و یک اطلاق می‌شود که یک قسمت مهم از انجام عملیات کامپیوتر است. کوچک‌ترین مزاحمتی باعث می‌شود که یک کیوبیت به داخل صفر یا یک افول کرده و کل ارتباط کیوبیت‌ها با اختلال روبه‌رو شود. دمای نگهداری این دستگاه‌ها به طرز غیرقابل‌تصوری سرد است، اما کیوبیت‌ها به کوچک‌ترین اشتباه حساس هستند و سریع از هم گسیخته می‌شوند و باعث می‌شوند که کل عملیات پردازش با شکست روبه‌رو شود. ساخت یک کامپیوتر کوانتوم به اندازه کافی سخت است اما اینکه چگونه باید با آن رفتار کرد که عملیات‌ها بدون خطا و مشکل انجام شوند، آن‌قدر مشکل است که بسیاری اوقات مهندسان را کلافه می‌کند.

 

حتی با وجود اینکه کامپیوترهای کوانتومی امروز در دوران کودکی خود هستند، اما با این وجود نگرانی بابت مساله امنیت، همچنان پابرجاست. این دستاورد در قرن پیش رو به‌طور قطع پیشرفت‌های چشمگیری می‌کند و از همین حالا زنگ‌ خطر را به صدا درآورده است.

 

آژانس امنیت ملی و دیگر سازمان‌های اطلاعاتی در آینده نزدیک چشم امید زیادی به این تکنولوژی دارند اما نگرانی‌هایشان نیز بابت رازها و اسرار امنیتی همزمان افزایش می‌یابد. آمریکا برنامه‌هایی دارد که روش‌های جدید رمزگذاری را توسعه دهد، روش‌هایی که حتی دربرابر کامپیوترهای کوانتوم نیز غیرقابل رسوخ باشد. اما متقاعد کردن دولت‌ها و آژانس‌ها به استفاده از شیوه‌های نوین رمزنگاری، کار ساده‌‌ای نیست زیرا تهدید، هنوز به وضوح معرفی نشده و حتی وجود خارجی ندارد.

 

 انقلاب کوانتوم , انقلاب کوانتوم چیست , درباره انقلاب کوانتوم , درمورد انقلاب کوانتوم , انقلاب ترسناک کوانتوم ,

ارسال شده در مورخه : چهارشنبه، 3 دي ماه، 1399 توسط sbs  پرینت
امتیاز دهی به مطلب
اشتراک گذاري مطلب
انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]

بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
تبلیغات

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                 

پچ کورد اورجینال لگران , پچ پنل اورجینال لگراند , کابل شبکه اورجینال لگراند , محصولات جدید اورجینال لگراند , میکسر چسب میکسر زد خمیرگیر , برخی از خواص فیزیکی تالک , مزایای استفاده از پرلیت در کشاورزی , لیست قیمت انواع کیستون اورجینال لگراند , لیست قیمت پچ کورد اورجینال لگراند , لیست قیمت پچ پنل اورجینال لگراند , لیست قیمت کابل شبکه اورجینال لگراند , لیست قیمت محصولات جدید اورجینال لگراند , فروش ویژه پلی استایرن مقاوم به ضربه HIPS , فروش ویژه متا اکرلیک اسید MAA , فروش ویژه هیدروکسی پروپیل متا اکریلات HPMA , فروش ویژه بوتیل گلایکول BG , فروش ویژه پترو رزینC و C , فروش ویژه تیتان تیتانیا , فروش ویژه تیلوز , فروش ویژه دو اتیل هگزیل اکریلات , فروش ویژه سود مایع کاستیک سودا , فروش ویژه فنول , فروش ویژه متیل اتیل کتون MEK , رول کاغذی بستر مرغداری , فروش ویژه متیل متااکریلات MMA , فروش ویژه مونو پروپیل گلایکول پروپیلن گلیکول PG MPG , فروش ویژه نئو پنتیل گلایکول NPG , فروش ویژه وینیل استر ورساتیک VEOVA , سایبان پارکینگ و خودرو , نرم افزار اورجینال SymantecMessaging Gatewayسیمانتک اورجینال , فروش ویژه کالیفون کالیفن رزین , فروش ویژه پلی یورتان TPU , فروش ویژه پودر فوکو , فروش ویژه پلی پروپیلن PP , فروش ویژه پلی اولفین الاستومرLucene POE , فروش ویژه پلی استایرن معمولی , فنرسازی و واشر بری کبیر تولید کننده انواع فنر فشاری کششی شاخکدار و واشرهای نسوز , فروش ویژه پلی اتیلن سبک LDPE , فروش ویژه اتیلن پروپیلن داین مونر EPDM , فروش ویژه پلی پروپیلن PP , فروش ویژه پلی استال هوستافرم POM , فروش ویژه آنتی اکسیدانت ایرگانوکس , فروش ویژه EVA اتیلن وینیل استات , فروش ویژه افزودنی های تخصصی پلیمری , فروش ویژه استایرن آکریلونیتریل SAN , فروش ویژه استایرن اتیلن استایرن بوتادین sebs , فروش تخصصی پلی متیل متاکریلات PMMA اکرلیک دگالون , فروش ویژه پلی وینیل کلراید PVC , فروش ویژه متالوسن , فروش ویژه ترموپلاستیکTPE , فروش ویژه پلی کربنات PC , یونیت هیتر صنعتی و برقی ساراول , فروش ویژه تافمر , دستگاه ضدعفونی کننده محیط وضد انواع ویروس ها , فروش ویژه پلی بوتیلن ترفتالات Pbt , فروش ویژه پلی آمید نایلون PA , فروش ویژه پلی استایرن انبساطی EPS , نرم افزار اورجینال SymantecMessaging Gatewayسیمانتک اورجینال , فروش ویژه پلی اتیلن سنگین HDPE , فروش ویژه پلی اتیلن ترفتالات PET , فروش ویژه الیاف شیشه , فروش ویژه اسید استئاریک اسید استاریک , فروش ویژه SMR , فروش ویژه ASA اکلیریک استایرن اکریلونیتریل , فروش ویژه استایرن بوتادین استایرن SBS , فروش تخصصی ABS اکریلونیتریل بوتادین استایرن , پرلیت در مخازن کرایوژنیک , پرلیت در مصارف صنعتی , فرش اینترنتی کتاب ومحصولات فرهنگی , معرفی نرم افزار Symantec protection for SharePoint Serversسیمانتک , معرفی نرم افزار Symantec Protection Engine for Attached Storageسیمانتک , نرم افزار Protection Suit Enterprise در نمایندگی سیمانتک , باریت در تهیه مواد شیمیایی باریم دار , کباب پز باربیکیو مدل Z , خرید و فروش سیمکارت همراه اول , روغن گیری در شیراز , تولید و فروش شربت های گیاهی و میوه ای , نارون کارتن تولید کننده انواع کارتن و جعبه , کباب پز باربیکیو مدل G , قیمت خرید رادیاتور پنلی و رادیاتور فولادی پنلی , تولید انواع PPرنگی ومشکی جهت تولید قطعات خودرو , پایا دما ارائه دهنده اطلاعات فنی و تخصصی مفید درباره ی سیستم های گرمایشی و مطبوع , کباب پزباربیکیو مدل G , بهترین کابل شبکه , فروش کابل شبکه اورجینال انواع برند خارجی , فروش کابل شبکه , ماشین کنترلی هلیکوپتر , عمل بینی پیکر تراشی پروتز سینه لیفت سینه , طراحی و ساخت انواع ماشین آلات و تجهیزات بسته بندی , ایزوفتالیک اسید PIA , پرلیت در تولید سموم و آفت کش ها Perlite , برخی از خواص فیزیکی تالک Talc , فروش سبزی تازه آماده و سبزی خشک , دستمال الکلی و ماسک سه لایه پزشکی , فر پیتزا تنور پیتزا , برگزاری دوره های آیلتس دوره های آلمانی پکیج های مکالمه فشرده انگلیسی , فروش عمده زعفران پخش کلی و جزئی انواع زعفران , دستگاه کره گیر و دوغ ساز , فروش فراورده های ذرت , فروش گلوتن ذرت , فروش فراورده های ذرت , فروش گلوتن ذرت , دستگاه آب گوجه گیری صنعتی , دستگاه آبگیری گوجه فرنگی , آلما شبکه ارائه دهنده انواع سوئیچ اورجینال سیسکو , آلما شبکه ارائه دهنده انواع سوئیچ اورجینال سیسکو , مصارف گوناگون تالک Talc , فروش پودر بنتونیت مناسب سیستم ارتینگ , تولید و فروش انواع روغن های گیاهی روبیکا , دمنوش سیب و به اردکان , فروش رگلاتور مونو اکسید کربن , بیسیم واکی تاکی موتوکام مدل MC , بیسیم واکی تاکی موتوکام مدل MC , بیسیم واکی تاکی موتوکام مدل MC , فروش کنجد بوداده مخصوص ارده گیری , تولید و فروش کره بادام زمینی ایرانی , فروش رگلاتور گاز مانومترگاز , شارژ کاتریج سهروردی شمالی , شارژ کاتریج اختیاریه , رگلاتور گاز کلر فروش رگلاتور گاز کلر , فروش مانومتر نیتروژن فروش رگلاتور نیتروژن , دستگاه آسیاب فیلتری ادویه جات , خودروبر جرثقیل یدک کش تهرانپارس شرق تهران , فروشنده رگلاتور فروشنده مانومتر فروشنده فلومتر , روانشناس بالینی مشاوره خانواده , فروش گازترکیبی گاز کالیبراسیون گاز میکس ساخت گاز , فلومتر گاز فلومتر صنعتی فلومتربرنجی , آسیاب و پودر کن ادویه جات کیلویی , فروش رگلاتور اکسیژن مانومتر اکسیژن , رگلاتور اکسیژن فروش رگلاتور گاز اکسیژن , رگلاتور هیدروژن فروش مانومتر هیدروژن , فروش رگلاتور گاز با گارانتی و خدمات پس از فروش , نمایندگی شامپوی رفع سفیدی موی سر دیسکریت discreet , خدمات طراحی سایت در یاس وب , دستگاه علوفه خردکن شایان کالا , فروش رگلاتور درا استار فروش مانومتر , جراحی زیبایی بینی و لیفت سینه و لیپوماتیک , جراحی زیبایی بینی و لیفت سینه ولیپوماتیک , فروش رگلاتور گاز , رگلاتور هرکولس مانومتر برنجی آلمانی همراه گیج , پکیج تصفیه آب رزین آنیونی کاتیونی تصفیه فاضلاب بهداشتی , Change over چنچ اور , در و پنجره دو جداره , تعمیر مانومتر و رگلاتور , فروش مانومتر رگلاتور گاز رگولاتور هریس برنجی , وکیل طلاق و ملکی در کرج و تهران , تعمیر رگلاتور تعمیر مانومتر تست , دستگاه خانگی کره گیر پسته و فندق , فروش تیغه فولادی ضد سرقت ضد حریق درب کرکره ای , تولید و فروش درب و کرکره برقی با قیمت مناسب , فروش کرکره برقی درب کرکره ای طرح چوب , ثامن دُر تولید کننده و اجرای انواع درب اتوماتیک , طراحی و تولید درب اتوماتیک شیشه ای , رگلاتور استیلن مانومتراستیلن فروش رگلاتور استیلن قیمت مانومتر , باربری در کرج باربری در عظیمیه اتوبار کرج , فروش رگلاتور دو مرحله ای و مانومتر دو مرحله ای , فروش انواع مانکن , مجموعه صنایع غذایی پدیدار برژان , وکیل ارزان قیمت در کرج وکیل پایه یک دادگستری , فروشگاه مرکزی گاوصندوق , جعبه پلاستیکی ابزار , تولید سبد پلاستیکی انواع مختلف , تولید بشکه پلاستیکی صنعتی و بهداشتی , فروش پالت پلاستیکی , راهبند آکاردئونی ترافیکی , فروش فول فت سویا , ثبت آگهی خرید و فروش اسب , کابینت آشپزخانه , شرکت فرایند انرژی , فروش لیمو خشک , فروش سیاه دانه , فروش فلفل سیاه , فروش زنجبیل , فروش دارچین , فروش زردچوبه , فروش انواع کنجد , لواؤم ایمنی کار , فروش ویژه و واردات گسترده اسید فرمیک , فروش ویژه اسید استیک , دستگاه شیر دوشی سیارمخصوص دامداریها و گاوداریها , دستگاه خانگی شالی کوب و سفید کننده برنج , دستگاه آسیاب چند کاره مخصوص دامداریها , اقامت و مهاجرت به کانادا , پاسپورت و شهروندی کانادا , فروش گرافیت بصورت پودر و گرانول , فروش فنل , فروش کربنات باریم , فروش گلیسیرین , ترامپولین دو نفره با قیمت مناسب , فروش انواع پسیو شبکه به صورت تخصصی , فروش انواع تلفن های ویپ سیسکو CISCO , فروش انواع روتر های سیسکوcisco , فروش انواع سوئیچ های سیسکو cisco , بشکه لیتری , سبدپلاستیکی , فروش زینک اکسید , تولید کننده انواع بنتونیت , ساخت انواع قطعات صنعتی و ریخته گری قلع و مس , ساخت انواع قطعات صنعتی و ریخته گری قلع و مس , ریخته گری آلومینیوم عیوضی , فروش گندم جو ذرت وسویا , فروش ویژه فول فت سویا , فروش ویژه و واردات گسترده دی اتیلن گلایکول DEG , تولید و فروش ویژه کود مرغی پلیت شده , فروش کود کامل بیولوژیک ارگانیک باغی و زراعی , تولید و فروش کود پلت مرغی قیمت خط تولید کود پلت مرغی , کائولن , فروش ویژه و واردات گسترده مونو اتیلن گلایکول MEG , فروش ویژه و واردات گسترده ایزو فتالیک سید IPA , سییلیکون کارباید , ساخت و فروش تابلوهای ترافیکی و جاده ای , اخطار دهنده بالابودن ترمز دستی وباز بودن کمربند ایمنی , تدریس خصوصی شیمی , گروه تولید و چاپ نایلون یاس , تولید کننده پلاستیک حبابدار و ضربه گیر حبابدار , تولید کننده شیرینگ حرارتی PVC , تولید و فروش نایلکس رکابی دسته دار سفید , تولید کننده لیبل کرکره و پنجره یو پی وی سی , تولیدکیسه پلاستیکی چاپی , کیسه نایلون حبابدار تولید کننده کیسه حبابدار , تایمر برف پاک کن اتوبوس کامیون وانت , هندزفری سامسونگ , قیمت زایلین مخلوط , فروش فوری فنول , قیمت استون , فروش متانول , تیتان , فروش تیتان k , تصفیه آب صنعتی , خرید خانه در ترکیه , قفل پارکینگ , تولید کننده کیسه فریزر رولی , تولید کننده کیسه فریزر , میکسر همزن آزمایشگاهی پر قدرت , جدا کننده پارکینگ , تقسیم کننده پارکینگ , آینه محدب ترافیکی پلی کربنات , آینه محدب پلی کربنات , تست , گوهرسازه تولیدکننده انواع قالب بتن وکانکس , محافظ ستون پارکینگ , ضربه گیر ستون پارکینگ , خرید آینه جاده ای , آینه پارکینگ , آینه جاده , فروش وسایل خانه بازی , فروش دستگاه تولید نایلون با کیفیت , سازنده دستگاه تولید نایلوننایلکسدوخت تمام اتوماتیک , مشاوره و خرید و فروش تولید نایلکس نایلون زباله , فروش دستگاه تولید نایلون نایلکس سلفون کیسه زباله , خرید چراغ راهنمایی رانندگی , فروش انواع چراغ های راهنمایی و رانندگی , فروش چراغ راهنمایی و رانندگی , سرعت گیر پلاستیکی ماشین , فروش راهبند آکاردئونی چرخ دار و بدون چرخ , خرید بشکه ترافیکی ایمنی , سرعت گیر ماشین , سرعت گیر پارکینگ , فروش سبد لبنیات و بسته بندی پری پک , سبد تایی شیر سبد پرین پک سبد شیر نایلونی , سبد خرما سبد خرمایی , خرید کارواش نانو بخار حرفه ای فیدار کلین , فروش بسته های معیشتی ویژه ماه محرم , تولید سنگ های ساختمانی ایلیا , تولید بلوک سبک ایلیا , تابلو برق بانک خازن , فروش پارکت کرنو پل , پخش و فروش پارکت ارتا فلور , فروش کربن فعال , خدمات در منزل , فروش پلی الکترولیت کاتیونی و آنیونی , فروش پلی آلومینیوم کلراید صنعتی , فروش مس سولفات , جت پرینتر پارسا , کابینت های گلس و ام دی اف و تخت تاشو کم جا در کرج , بانک باطری , مبلمان مدرن راحتی گروه تولیدی مبلمان قرن , فروش سبد اسباب کشی , قیمت و خرید مخروط حلقه دار ترافیکی , قیمت و خرید کله قندی ترافیکی , جدا کننده خیابانی ترافیکی , بشکه ایمنی ترافیکی , خرید بشکه ترافیکی , خرید وفروش کربنات باریم , خرید فروش اسید فسفریک , خرید وفروش تیتان با بهترین کیفیت , فروش مواد شیمیایی تری سدیم فسفات , مبل راحتی مدل فیلون , فروش سبد پلاستیکی و وان پلاستیکی , سبد پلاستیکی دور بسته صنعتی , فروش قیچی باغبانی الکتریکی پایه بلند , آموزش معرق چوب ساخت زیورآلات حضوری و مجازی , آینه جاده ای , خرید آینه محدب برای پارکینگ , آینه محدب ترافیکی پلی کربنات , خرید آینه محدب استیل , فروشنده آینه محدب پارکینگ با بهترین قیمت و کیفیت , تابلوهای ترافیکی شهری , بازالت دانه بندی , فروش جوهر میل سابلیمیشن INKTEC ,