فرصتی ویژه ، درج آگهی رایگان در بخش نیازمندیهای کشوری قاره - سکوی پرتاب شما

يكشنبه، 4 مهر ماه، 1400

تبلیغات ویژه

 

 

منوی اخبار و سرگرمی
بهترین سرگرمی های وب
آمار بازدید
تبلیغات

 

 

 

 

 

************************

لینک های پیشنهادی قاره :

                                    

فروش شارژ موبایل                               

خرید و فروش خط رند                           

* قیمت ارز ، طلا ، سکه                           

*  تورهای مسافرتی                                  

                             

************************

 

 

 

تعریف تکنیک اتاق رومی و مزایای آن

تکنیک اتاق رومی که با اسم های رایج دیگری مانند روش لوکی یا قصر ذهن، کاخ ذهن و... نیز شناخته می شود از محبوب ترین الگوهای بهبود حافظه و روش ها جهت حفظ راحت تر می باشد. این روش از زمان روم باستان مورد استفاده بوده و تاثیرات ثابت شده ای دارد. در ادامه جهت آشنایی کامل با تاریخچه سیستم اتاق رومی و آموزش استفاده از آن همراه ما باشید.تاریخچه تکنیک اتاق رومی

احتمالا شما نیز سریال Sherlock را دیده باشید که در آن شخصیت اصلی از اصطلاح قصر ذهن استفاده می کند و با ورود به آن مهم ترین و دقیق ترین اطلاعات مورد نیاز که حفظ کرده است را بدست می آورد. جالب است بدانید این روش کاملا عملی است و شما با ایجاد یا شبیه سازی فضایی در ذهن خود می توانید حافظه خود را بهبود ببخشید.

 

البته این سریال تنها اثری نیست که به این موضوع اشاره شده است بلکه بسیاری از منابع تخصصی و معتبر روانشناسی و نورولوژی به تکنیک اتاق رومی اشاره کرده اند. همچنین متود لوکی در برخی از آثار مرتبط با فلسفه، بلاغت و منطق تا در نیمه اول قرن نوزدهم میلادی نیز به چشم می خورد.

 

بسیاری از منابع ریشه method of loci را در روم باستان می دانند؛ روایتی در رابطه با سیمونیدس، فیلسوف و شاعر یونانی پنج قرن پیش از میلاد مسیح زندگی میکرد وجود دارد که در آن پس از خروج او از مجلس شعر خوانی ساختمان ناگهان خراب می شود و تمامی افراد زیر آوار دفن می شوند.

 

پس از این فاجعه هیچکس قادر به شناسایی اجساد نبود اما سیمونیدس، تنها بازمانده زنده با قدرت حافظه اش همه را شگفت زده کرد چرا که توانست جای تمامی افراد را مشخص کند و آنها با آگاهی از مکان هر فرد به شناسایی اجساد پرداختند.

تکنیک اتاق رومی نیز شباهت زیادی به این اتفاق دارد و در آن افراد با استفاده از تصویر سازی و حافظه فضایی اطلاعات بیشتری را در ذهن خود جای می دهند.

 

روش استفاده از سیستم اتاق رومی

برای استفاده از تکنیک اتاق رومی پنج قدم مهم و اساسی پیش روی خود دارید. این مراحل عبارتند از:

 

برای استفاده از سیستم اتاق رومی باید چند مرحله مختلف را طی کنید

 

۱. انتخاب مکانی مناسب

مهم ترین مسئله در رابطه با استفاده از سیستم اتاق رومی انتخاب مکانی مشخص و مناسب است. انتخاب مکان هایی که با آن آشنایی بیشتری دارید به جای تصویرسازی فضایی جدید برای افراد مبتدی توصیه می شود چرا که باعث راحت تر شدن میسریابی و رمزگذاری می شود.

 

همچنین آشنایی کامل با فضا پیش از استفاده آن باعث می شود در یادآوری مطالب دچار مشکل نشوید. همچنین محدودیتی در انتخاب مکان مورد نظر وجود ندارد به طوری که می توان از فضاهای باز مانند پارک و فضاهای عمومی یا حتی مسیر های که به خوبی می شناسید استفاده کنید.

 

در تکنیک اتاق رومی به فضاهای بسته محدود نیستید و حتی می توانید از مسیرها استفاده کنید

 

۲. استفاده درست از نشانه ها

انتخاب نشانه های اصولی در مکان مورد نظر نیز در کارامدی این روش نقش بسیاری دارد. برای مثال بهتر است در ابتدای مسیر از نشانه های واقعی استفاده کنید. برای مثال میز کار یا ساعت دیواری و... انتخاب های خوبی هستند.

 

۳. ساخت مسیر

ممکن است نیاز داشته باشید تا اطلاعات را به ترتیب حفظ کنید یا اطلاعات زیادی وجود داشته باشد پس برای اینکه به درستی در کاخ ذهن خود جستجو کنید باید مسیری مشخص داشته باشید.

این مسیر را در ذهن خود تجسم کنید و سپس آن را چند بار مرور کنید. این کار کمک می کند یادآوری موضوعات سریع تر و راحت تر انجام شود.

اگر ترتیب عبارت ها یا موضوعات اهمیت دارد می توانید آن ها را به ترتیب در مسیر خود بگذارید. مثلا از سمت چپ تا راست یا از در وردی تا انتهای یک اتاق و... . بهتر است مسیری که ایجاد می کنید منطقی باشد و راحت حفظ شود.

 

۴. ایجاد ارتباط

در این مرحله باید موارد ایجاد شده را به یکدیگر مرتبط کنید. این ارتباط در عین سادگی کمک بسیاری به قدرت حافظه می کند اما روابط ضعیف و بی ربط گاها در یادآوری مطلب مشکل ایجاد می کنند.

 

۵. در قصر ذهن خود وقت بگذرانید

پس از اتمام تمامی مراحل وقت این است که به کاخ خود قدم گذاشته و آن را به مرور کامل تر کنید. توجه کنید در صورتی که مسیری مشخص کرده اید همیشه از آن استفاده کنید و مطالب جدید را در امتداد آن اضافه کنید.

 

همچنین به این نکته نیز توجه کنید محدودیتی در تعداد فضاهای مورد نظر، استفاده از مکان های مختلف و... وجود ندارد. مثلا شما می توانید قصری با سالن و اتاق های مختلف را تصور کنید یا از یک راهرو با چند اتاق و یا حتی تنها یک محیط استفاده کنید.

 

مثال برای سیستم اتاق رومی

برای آشنایی بهتر با مطالب و روش معرفی شده بهتر است مثال زیر را هم بخوانید و با طراحی مدل های مشابه از تکنیک اتاق رومی استفاده کنید.

 

برای استفاده از تکنیک اتاق رومی ابتدا مطالب را به طور کامل خلاصه کنید

 

دانش آموزی که قصد دارد در سریع ترین زمان ممکن برای امتحان های خود آماده شود می خوهد از این تکنیک برای یادگیری دروس حفظی استفاده کند. پیش نیاز چنین اقدامی نوت برداری یا خلاصه برداری اصولی از مطالب درسی است. در واقع در این تکنیک باید عبارات مورد نظر را تا جای ممکن کوتاه کنید به طوری که با یادآوری آن به اصل موضوع نیز برسید.

 

در دومین قدم این دانش آموز از راهروی منزل به عنوان بخش مورد نظر استفاده کرده و هر یک از اتاق های موجود در آن را به درسی اختصاص می دهد. پس از آن با ورود به اتاق مسیری مشخص می کند؛ این مسیر از صندلی پشت میز کار شروع شده و دومین وسیله او میز کار می باشد. به همین ترتیب سایر موارد را انتخاب کرده و هر کدام را به عبارتی مرتبط می کند. برای مثال جهت حفظ نام استان ها از وسایل روی میز استفاده کرده و گلدان را به عنوان نمادی از گلستان در نظر می گیرد.

 

تمرین برای استفاده از تکنیک اتاق رومی

برای تمرین و یاد گرفتن کامل تکنیک اتاق رومی می توانید موضوعاتی را با استفاده از این روش حفظ کنید. برای مثال ده تا از شهر های ایران را انتخاب کرده و سعی کنید با استفاده از سیستم اتاق رومی نام آن ها را به یاد بیارید.

به همین ترتیب می توانید تمرین های دیگری نیز برای خود مد نظر بگیرید. بهتر است تمرین های ابتدایی ساده تر باشند و از فضاهایی که به طور کامل می شناسید برای آن استفاده کنید.

 

مزایای تکنیک اتاق رومی

استفاده از این الگو برای بهبود حافظه که با تصویرسازی و حافظه فضایی همراه است روشی آسان تر و کارساز است. البته ممکن است در ابتدای مسیر با مشکل مواجه شوید و این روش نیز دشوار به نظر برسد اما با ادامه دادن به تمرینات سریع تر پیشرفت می کنید. 

 

استفاده از سیستم اتاق رومی باعث بهبود حافظه می شود

 

همچنین به دلیل اینکه تصور در سیستم اتاق رومی داشتن مالکیت کامل روی فضای مورد استفاده است، حافظه تلاش می کند تمامی رمزها را به دست آورد و این روند آسان تر طی می شود.

از دیگر دلایل محبوبیت سیستم اتاق رومی فعالیت هر دو نیم کره مغز به طور همزمان می باشد؛ چرا که در این صورت نیم کره راست مغز برای ایجاد نظم، ارتباط و حفظ کردن عبارات و مکان ها فعالیت می کند. در همین حین نیم کره چپ که با تخیل، زیبا کردن فضا، فضاسازی و... در ارتباط است فعالیت می کند تا موارد بهتر در ذهن ثبت شوند.تعریف تکنیک اتاق رومی , تکنیک اتاق رومی , تکنیک اتاق رومی پیست , درباره تکنیک اتاق رومی , اتاق رومی , اتاق رومی چیست ,

ارسال شده در مورخه : يكشنبه، 29 فروردين ماه، 1400 توسط sbs  پرینت
امتیاز دهی به مطلب
اشتراک گذاري مطلب
انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]

بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
تبلیغات

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                 

بهترین باربری در کرج اتوبار در کرج , فروش قیر پلیمری , فروش بنتونیت کلسیمی , فروش سود پرک , آفروش سفاسول , فروش فروسیلیس , فروش گیلسونایت , فروش قیر معدنی , فروش قیر اکسیدشده , فروش قیر , فروش پوست گردو , تعمیر دستگاه لیزر , فروش لیزر سه طول موج دو هندپیس تیتانیوم پلاس , خرید و فروش دستگاه لیزر اس اچ آر IPL SHR ایلایت elight , خرید و فروش دستگاه هایفو HIFU هایفوتراپی اولتراپی , فروش لیزر الکس دایود ان دی یگ FGD , بهترین پزشک جراحی بینی در تهران , سفارشات انواع نایلکس دسته دار انواع کیسه زباله , تولید کننده نایلکس , تولید کننده نایلکس رکابی درجه یک و دو , پرورش قارچ و ورمیکولیت , ارائه کابل شبکه اعلام حریق اورجینال هلوکیبل آلمان , معرفی کابل KNX هلوکیبل جهت خانه هوشمند , معرفی استانداردهای شبکه در وبسایت آلما شبکه , فروش انواع پچ کورد اورجینال هلوکیبل , فروش انواع کیستون شبکه هلوکیبل , سیلیس ویژه فیلتر شنی , ارائه کابل شبکه اعلام حریق اورجینال هلوکیبل آلمان , معرفی کابل KNX هلوکیبل جهت خانه هوشمند , معرفی استانداردهای شبکه در وبسایت آلما شبکه , فروش انواع پچ کورد اورجینال هلوکیبل , فروش انواع کیستون شبکه هلوکیبل , محصولات کنجدی روبیکا , تولید کننده انواع کارتن و جعبه مقوایی , تولیدکننده انواع جعبه های لمینتی وغیره بالای ۵۰۰۰عدد , کارتن وجعبه سازی ماهان پک , کابینت آشپز خانه کابینت ام دی اف در کرج کابینت , شماره وکیل تهران وکیل طلاق توافقی در تهران , فروش سبزی تازه آماده و سبزی خشک , رول فوم eva , مناسب ترین قیمت ترانکینگ لگراند , آلما شبکه نمایندگی رک پایا سیستم , آلما شبکه ارائه کننده تجهیزات فیبر نوری اورجینال هلوکیبل , آلما شبکه ارائه کننده ترانک , آلما شبکه ارائه دهنده جدیدترین کابل شبکه لگراند فرانسه , پخش انواع چوب نژاد روسی , فر گردان قنادی , تونل پخت اتومات نان , فر طبقاتی مخصوص نان حجیم , دستگاه پخت نان سنتی , مناسب ترینقیمت ترانکینگ لگراند , آلما شبکه نمایندگی رک پایا سیستم , آلما شبکه ارائه کننده تجهیزات فیبر نوری اورجینال هلوکیبل , آلما شبکه ارائه کننده ترانک , آلما شبکه ارائه دهنده جدیدترین کابل شبکه لگراند فرانسه , دستگاه چاپ دیجیتال پارچه سابلیمیشن , مزیت های استفاده از بنتونیت در کشاورزی , فروش ام دی اف خام فروش ام دی اف سفید , فروش ام دی اف خام به صورت عمده , محصولات کنجدی و شیرینیجات یزدی تحت برند روبیکا , انواع کیستون اورجینال لگراند , پچ کورد اورجینال لگران , پچ پنل اورجینال لگراند , کابل شبکه اورجینال لگراند , محصولات جدید اورجینال لگراند , میکسر چسب میکسر زد خمیرگیر , برخی از خواص فیزیکی تالک , مزایای استفاده از پرلیت در کشاورزی , لیست قیمت انواع کیستون اورجینال لگراند , لیست قیمت پچ کورد اورجینال لگراند , لیست قیمت پچ پنل اورجینال لگراند , لیست قیمت کابل شبکه اورجینال لگراند , لیست قیمت محصولات جدید اورجینال لگراند , فروش ویژه پلی استایرن مقاوم به ضربه HIPS , فروش ویژه متا اکرلیک اسید MAA , فروش ویژه هیدروکسی پروپیل متا اکریلات HPMA , فروش ویژه بوتیل گلایکول BG , فروش ویژه پترو رزینC و C , فروش ویژه تیتان تیتانیا , فروش ویژه تیلوز , فروش ویژه دو اتیل هگزیل اکریلات , فروش ویژه سود مایع کاستیک سودا , فروش ویژه فنول , فروش ویژه متیل اتیل کتون MEK , رول کاغذی بستر مرغداری , فروش ویژه متیل متااکریلات MMA , فروش ویژه مونو پروپیل گلایکول پروپیلن گلیکول PG MPG , فروش ویژه نئو پنتیل گلایکول NPG , فروش ویژه وینیل استر ورساتیک VEOVA , سایبان پارکینگ و خودرو , نرم افزار اورجینال SymantecMessaging Gatewayسیمانتک اورجینال , فروش ویژه کالیفون کالیفن رزین , فروش ویژه پلی یورتان TPU , فروش ویژه پودر فوکو , فروش ویژه پلی پروپیلن PP , فروش ویژه پلی اولفین الاستومرLucene POE , فروش ویژه پلی استایرن معمولی , فنرسازی و واشر بری کبیر تولید کننده انواع فنر فشاری کششی شاخکدار و واشرهای نسوز , فروش ویژه پلی اتیلن سبک LDPE , فروش ویژه اتیلن پروپیلن داین مونر EPDM , فروش ویژه پلی پروپیلن PP , فروش ویژه پلی استال هوستافرم POM , فروش ویژه آنتی اکسیدانت ایرگانوکس , فروش ویژه EVA اتیلن وینیل استات , فروش ویژه افزودنی های تخصصی پلیمری , فروش ویژه استایرن آکریلونیتریل SAN , فروش ویژه استایرن اتیلن استایرن بوتادین sebs , فروش تخصصی پلی متیل متاکریلات PMMA اکرلیک دگالون , فروش ویژه پلی وینیل کلراید PVC , فروش ویژه متالوسن , فروش ویژه ترموپلاستیکTPE , فروش ویژه پلی کربنات PC , یونیت هیتر صنعتی و برقی ساراول , فروش ویژه تافمر , دستگاه ضدعفونی کننده محیط وضد انواع ویروس ها , فروش ویژه پلی بوتیلن ترفتالات Pbt , فروش ویژه پلی آمید نایلون PA , فروش ویژه پلی استایرن انبساطی EPS , نرم افزار اورجینال SymantecMessaging Gatewayسیمانتک اورجینال , فروش ویژه پلی اتیلن سنگین HDPE , فروش ویژه پلی اتیلن ترفتالات PET , فروش ویژه الیاف شیشه , فروش ویژه اسید استئاریک اسید استاریک , فروش ویژه SMR , فروش ویژه ASA اکلیریک استایرن اکریلونیتریل , فروش ویژه استایرن بوتادین استایرن SBS , فروش تخصصی ABS اکریلونیتریل بوتادین استایرن , پرلیت در مخازن کرایوژنیک , پرلیت در مصارف صنعتی , فرش اینترنتی کتاب ومحصولات فرهنگی , معرفی نرم افزار Symantec protection for SharePoint Serversسیمانتک , معرفی نرم افزار Symantec Protection Engine for Attached Storageسیمانتک , نرم افزار Protection Suit Enterprise در نمایندگی سیمانتک , باریت در تهیه مواد شیمیایی باریم دار , کباب پز باربیکیو مدل Z , خرید و فروش سیمکارت همراه اول , روغن گیری در شیراز , تولید و فروش شربت های گیاهی و میوه ای , نارون کارتن تولید کننده انواع کارتن و جعبه , کباب پز باربیکیو مدل G , قیمت خرید رادیاتور پنلی و رادیاتور فولادی پنلی , تولید انواع PPرنگی ومشکی جهت تولید قطعات خودرو , پایا دما ارائه دهنده اطلاعات فنی و تخصصی مفید درباره ی سیستم های گرمایشی و مطبوع , کباب پزباربیکیو مدل G , بهترین کابل شبکه , فروش کابل شبکه اورجینال انواع برند خارجی , فروش کابل شبکه , ماشین کنترلی هلیکوپتر , عمل بینی پیکر تراشی پروتز سینه لیفت سینه , طراحی و ساخت انواع ماشین آلات و تجهیزات بسته بندی , ایزوفتالیک اسید PIA , پرلیت در تولید سموم و آفت کش ها Perlite , برخی از خواص فیزیکی تالک Talc , فروش سبزی تازه آماده و سبزی خشک , دستمال الکلی و ماسک سه لایه پزشکی , فر پیتزا تنور پیتزا , برگزاری دوره های آیلتس دوره های آلمانی پکیج های مکالمه فشرده انگلیسی , فروش عمده زعفران پخش کلی و جزئی انواع زعفران , دستگاه کره گیر و دوغ ساز , فروش فراورده های ذرت , فروش گلوتن ذرت , فروش فراورده های ذرت , فروش گلوتن ذرت , دستگاه آب گوجه گیری صنعتی , دستگاه آبگیری گوجه فرنگی , آلما شبکه ارائه دهنده انواع سوئیچ اورجینال سیسکو , آلما شبکه ارائه دهنده انواع سوئیچ اورجینال سیسکو , مصارف گوناگون تالک Talc , فروش پودر بنتونیت مناسب سیستم ارتینگ , تولید و فروش انواع روغن های گیاهی روبیکا , دمنوش سیب و به اردکان , فروش رگلاتور مونو اکسید کربن , بیسیم واکی تاکی موتوکام مدل MC , بیسیم واکی تاکی موتوکام مدل MC , بیسیم واکی تاکی موتوکام مدل MC , فروش کنجد بوداده مخصوص ارده گیری , تولید و فروش کره بادام زمینی ایرانی , فروش رگلاتور گاز مانومترگاز , شارژ کاتریج سهروردی شمالی , شارژ کاتریج اختیاریه , رگلاتور گاز کلر فروش رگلاتور گاز کلر , فروش مانومتر نیتروژن فروش رگلاتور نیتروژن , دستگاه آسیاب فیلتری ادویه جات , خودروبر جرثقیل یدک کش تهرانپارس شرق تهران , فروشنده رگلاتور فروشنده مانومتر فروشنده فلومتر , روانشناس بالینی مشاوره خانواده , فروش گازترکیبی گاز کالیبراسیون گاز میکس ساخت گاز , فلومتر گاز فلومتر صنعتی فلومتربرنجی , آسیاب و پودر کن ادویه جات کیلویی , فروش رگلاتور اکسیژن مانومتر اکسیژن , رگلاتور اکسیژن فروش رگلاتور گاز اکسیژن , رگلاتور هیدروژن فروش مانومتر هیدروژن , فروش رگلاتور گاز با گارانتی و خدمات پس از فروش , نمایندگی شامپوی رفع سفیدی موی سر دیسکریت discreet , خدمات طراحی سایت در یاس وب , دستگاه علوفه خردکن شایان کالا , فروش رگلاتور درا استار فروش مانومتر , جراحی زیبایی بینی و لیفت سینه و لیپوماتیک , جراحی زیبایی بینی و لیفت سینه ولیپوماتیک , فروش رگلاتور گاز , رگلاتور هرکولس مانومتر برنجی آلمانی همراه گیج , پکیج تصفیه آب رزین آنیونی کاتیونی تصفیه فاضلاب بهداشتی , Change over چنچ اور , در و پنجره دو جداره , تعمیر مانومتر و رگلاتور , فروش مانومتر رگلاتور گاز رگولاتور هریس برنجی , وکیل طلاق و ملکی در کرج و تهران , تعمیر رگلاتور تعمیر مانومتر تست , دستگاه خانگی کره گیر پسته و فندق , فروش تیغه فولادی ضد سرقت ضد حریق درب کرکره ای , تولید و فروش درب و کرکره برقی با قیمت مناسب , فروش کرکره برقی درب کرکره ای طرح چوب , ثامن دُر تولید کننده و اجرای انواع درب اتوماتیک , طراحی و تولید درب اتوماتیک شیشه ای , رگلاتور استیلن مانومتراستیلن فروش رگلاتور استیلن قیمت مانومتر , باربری در کرج باربری در عظیمیه اتوبار کرج , فروش رگلاتور دو مرحله ای و مانومتر دو مرحله ای , فروش انواع مانکن , مجموعه صنایع غذایی پدیدار برژان , وکیل ارزان قیمت در کرج وکیل پایه یک دادگستری , فروشگاه مرکزی گاوصندوق , جعبه پلاستیکی ابزار , تولید سبد پلاستیکی انواع مختلف , تولید بشکه پلاستیکی صنعتی و بهداشتی , فروش پالت پلاستیکی , راهبند آکاردئونی ترافیکی , فروش فول فت سویا , ثبت آگهی خرید و فروش اسب , کابینت آشپزخانه , شرکت فرایند انرژی , فروش لیمو خشک , فروش سیاه دانه , فروش فلفل سیاه , فروش زنجبیل , فروش دارچین , فروش زردچوبه , فروش انواع کنجد , لواؤم ایمنی کار , فروش ویژه و واردات گسترده اسید فرمیک , فروش ویژه اسید استیک , دستگاه شیر دوشی سیارمخصوص دامداریها و گاوداریها , دستگاه خانگی شالی کوب و سفید کننده برنج , دستگاه آسیاب چند کاره مخصوص دامداریها , اقامت و مهاجرت به کانادا , پاسپورت و شهروندی کانادا , فروش گرافیت بصورت پودر و گرانول , فروش فنل , فروش کربنات باریم , فروش گلیسیرین , ترامپولین دو نفره با قیمت مناسب , فروش انواع پسیو شبکه به صورت تخصصی , فروش انواع تلفن های ویپ سیسکو CISCO , فروش انواع روتر های سیسکوcisco , فروش انواع سوئیچ های سیسکو cisco , بشکه لیتری , سبدپلاستیکی , فروش زینک اکسید , تولید کننده انواع بنتونیت , ساخت انواع قطعات صنعتی و ریخته گری قلع و مس , ساخت انواع قطعات صنعتی و ریخته گری قلع و مس , ریخته گری آلومینیوم عیوضی , فروش گندم جو ذرت وسویا , فروش ویژه فول فت سویا , فروش ویژه و واردات گسترده دی اتیلن گلایکول DEG , تولید و فروش ویژه کود مرغی پلیت شده , فروش کود کامل بیولوژیک ارگانیک باغی و زراعی , تولید و فروش کود پلت مرغی قیمت خط تولید کود پلت مرغی , کائولن , فروش ویژه و واردات گسترده مونو اتیلن گلایکول MEG , فروش ویژه و واردات گسترده ایزو فتالیک سید IPA , سییلیکون کارباید , ساخت و فروش تابلوهای ترافیکی و جاده ای , اخطار دهنده بالابودن ترمز دستی وباز بودن کمربند ایمنی , تدریس خصوصی شیمی , گروه تولید و چاپ نایلون یاس , تولید کننده پلاستیک حبابدار و ضربه گیر حبابدار , تولید کننده شیرینگ حرارتی PVC , تولید و فروش نایلکس رکابی دسته دار سفید , تولید کننده لیبل کرکره و پنجره یو پی وی سی , تولیدکیسه پلاستیکی چاپی , کیسه نایلون حبابدار تولید کننده کیسه حبابدار , تایمر برف پاک کن اتوبوس کامیون وانت , هندزفری سامسونگ , قیمت زایلین مخلوط , فروش فوری فنول , قیمت استون , فروش متانول , تیتان , فروش تیتان k , تصفیه آب صنعتی , خرید خانه در ترکیه , قفل پارکینگ , تولید کننده کیسه فریزر رولی , تولید کننده کیسه فریزر , میکسر همزن آزمایشگاهی پر قدرت , جدا کننده پارکینگ , تقسیم کننده پارکینگ , آینه محدب ترافیکی پلی کربنات , آینه محدب پلی کربنات , تست ,