فرصتی ویژه ، درج آگهی رایگان در بخش نیازمندیهای کشوری قاره - سکوی پرتاب شما

جمعه، 1 آذر ماه، 1398

تبلیغات ویژه

 

 

منوی اخبار و سرگرمی
بهترین سرگرمی های وب
آمار بازدید
تبلیغات

 

 

 

 

 

************************

لینک های پیشنهادی قاره :

                                    

فروش شارژ موبایل                               

خرید و فروش خط رند                           

* قیمت ارز ، طلا ، سکه                           

*  تورهای مسافرتی                                  

                             

************************

 

 

 

عوارض جراحی زیبایی لیفت سینه و پروتزسینه

بررسی عوارض جراحی زیبایی لیفت و کوچک کردن سینه و پروتزسینهعلت شایع مراجعه خانمها به جراح جهت انجام عمل لیفت و کوچک کردن سینه یکی از دلایل زیر میباشد:
- سینه های بزرگ و یا شل و افتاده که از نظر فرد زیبا نیستند یا سایز آن با اندام وی تناسب ندارد
- ایجاد درد در شانه، گردن، پشت به علت سنگینی و آویزان بودن سینه
- عفونت مکرر درزیر و بین سینه ها
- گوشه گیری بعلت خجالت از حضور در اجتماع
- ایجاد شیار و لک روی شانه ها
- اختلال در فعالیت ورزشی
- فرد لباس مناسب پیدا نمیکند
 
این جراحی ها به روش های مختلف انجام میگیرد که جراح با توجه به تبحر و تجربه ای که دارد، مناسب ترین روش را برای هر کیس انتخاب میکند. در صورت انتخاب روش نادرست احتمال ایجاد عوارض بعد عمل افزایش می یابد.


 هر فردی که کاندید انجام این عمل میشود باید قبل از عمل در مورد محدودیتهای این نوع جراحی ها و عوارض حین و بعد از عمل آگاهی کافی کسب نماید. درست ترین روش کسب این اطلاعات پرسش از جراح در زمان مشاوره است. سوال از افرادی که قبلا جراحی شده اند روش درستی  برای پاسخ به سوالات نمیباشد.


تمام اعمال جراحی که روی بدن انسان انجام میگیرد حتی با رعایت کامل تکنیک های جراحی عوارض خاص خودشان را ایجاد میکنند . جراحی های زیبایی هم از این قاعده مستثنی نیستند .عوارض میتواند بعلت های مختلف ایجاد شود و تمام تلاش کادر پزشکی در جهت کاهش این عوارض میباشد . فرد داوطلب این عملها باید دستورات قبل و بعد عمل را بدقت رعایت کند تا احتمال بروز عارضه کاهش یابد.


مهم ترین عوارض احتمالی عبارتند از:
خونریزی و تجمع لخته (هماتوم) داخل سینه که در کمتر از 1% موارد دیده میشود. اغلب در 12 ساعت اول بعد عمل و معمولا در یک سینه ایجاد میشود. علایم آن افزایش درد، بزرگ و سفت شدن سینه همراه کبودی وسیع است. سریعا باید خون و لخته تخلیه شود. گاهی خونریزی و هماتوم محدود است و نیاز به تخلیه نیست و خودبخود جذب میشود. گاهی خونریزی تاخیری است و 10 تا 14 روز بعد از عمل بوقوع میپیوندد و علت آن ورزش و فشار و ضربه به سینه است که لخته های کوچک داخل سینه کنده شده و خونریزی ایجاد میشود. توصیه میشود 10 روز قبل عمل داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین مصرف نشود و تا دو ماه فعالیت شدید بدنی ممنوع است.

تجمع مایع یا سروما داخل سینه با احتمال 5-1% ایجاد میشود. علامت آن بزرگ شدن سینه , احساس جابجایی مایع و هوا داخل سینه و صاف و کشیده شدن پوست ناحیه و ورم پوست میباشد. اغلب با سرنگ قابل تخلیه است و درمان بیشتری نیاز نیست.
 


 
عفونت و آبسه در12-1% موارد ایجاد میشود . زمان وقوع آن روز 14-10 بوده وعلایم آن تب، احساس بیماری، درد درناحیه بخیه یا سینه، ورم و قرمزی پوست، ترشح از زخم، باز شدن بخیه میباشد . جهت درمان آنتی بیوتیک تجویز شده و آبسه تخلیه میشود. شروع مصرف آنتی بیوتیک بلافاصله بعد ازعمل و پانسمان درست و پاکیزه نگاه داشتن زخم به کاهش عفونت کمک میکند .

باز شدن زخم و تاخیر التیام زخم با احتمال 5% ایجاد میشود. اغلب بعلت عفونت، نکروز و کشش زیاد در محل بخیه ها ایجاد میشود . اغلب خودبخود بسته خواهد شد و دخالت جراحی لازم نیست ولی اکر اسکار ناجور ایجاد شد بعدا میتوان ترمیم ثانویه انجام داد.

پوست شل و اضافه در زیر سینه یا در دو انتهای برش زیر سینه بسته به روش جراحی میتواند بعد عمل بوجود بیایید . در 12% موارد ایجاد میشود . اغلب با گذشت زمان از بین میرود . ولی در صورت تداوم , بعد یکسال میتوان آن را برداشت و ترمیم کرد . ماساژ دادن ناحیه با پوست اضافه به جمع شدن آن کمک میکند . این مشکل بیشتر در افراد چاق ایجاد میشود.

 غیر قرینگی در 10% جراحی ها  و حتی بیشتر میتواند ایجاد شود . که بین دو سینه از نظر سایز یا شکل تفاوت وجود دارد. غیر قرینگی میتواند در مورد اندازه هاله سینه و محل نوک سینه هم اتفاق بیفتد. چون درحالت طبیعی در اکثر افراد بین دو سینه از نظر سایز و شکل اختلاف وجود دارد بنابراین 10%اختلاف بین دو سینه بعد از جراحی در تمام موارد گفته شده قابل قبول بوده و نیاز به دستکاری مجدد ندارد.

 

در مورد غیر قرینگی تا چندین ماه بعد از عمل و تا بهبودی کامل نمیتوان نظر داد چون روند التیام دو سینه با هم فرق دارد و گاهی بعلت ورم طولانیتر یا وجود هماتوم و سروما , یک سینه بزرگتر دیده میشود. هر گونه دستکاری و جراحی مجدد یکسال بعد قابل انجام است و دستکاری سینه قبل از این زمان میتواند نتایج نامطلوب بدنبال داشته باشد.

نکروز نوک سینه وهاله سینه بصورت ناقص یا کامل در 6% عملها میتواند بوجود بیاید. هر چه سینه افتاده تر باشد احتمال آن بیشتر میشود . در افراد چاق , دیابتی و مصرف دخانیات شایع تر است . علت آن اختلال در خونرسانی به هاله و نوک سینه است که به مرگ بافت این ناحیه منجر میشود . و علامت آن سیاه شدن بافت میباشد . در صورت وقوع صبر میکنیم تا بافت خودبخود ترمیم پیدا کند و سپس میتوان با جراحی پلاستیک هاله و نوک سینه را بازسازی کرد. در موارد نکروز ناقص، پس از التیام زخم اگر رنگ هاله از بین رفته آن را به رنگ طبیعی تاتو میکنیم.
 
تغییر حس هاله یا نوک سینه بصورت موقت یا دایمی در تمام روشهای جراحی تا 15% موارد میتواند اتفاق بیفتد. بیحسی موقت در عرض 18 ماه برطرف میشود. هر چه بافت بیشتری از سینه برداشته شود و در واقع سینه کوچکتر شود احتمال ایجاد این عارضه بیشتر میشود.

 


اسکار یا جای عمل پهن و برجسته (گوشت اضافه) تا 18% موارد بعد عمل میتواند ایجاد شود. اسکار بدشکل دربرش لنگری بیشتر از برش عمودی و دور هاله ایجاد میشود. در بهترین شرایط خط بخیه پس از یک تا دو سال اسکار باریک سفید رنگ بجا میگذارد و در طی زمان کم کم محو میشود. در صورت وجود کشش زیاد در ناحیه بخیه ها بعلت تکنیک بد جراحی یا وجود هماتوم یا سروما، وجود زمینه ژنتیکی، عدم محدودیت حرکت دست که سبب فشار به محل عمل و کشش در ناحیه شود , عفونت و باز شدن زخم و استفاده از دخانیات احتمال ایجاد اسکار هیپرتروفیک(گوشت اضافه) افزایش مییابد. استفاده از شیت سلیکونی کرمهای مناسب و لیزر به رفع این اسکارها کمک میکند . گاهی بابد این اسکارها را برداشت و مجددا ترمیم کرد که این عمل یک تا دو سال بعد قابل انجام است.

سفت یا گلوله شدن قسمتی ازبافت داخل سینه که اکثرا بعلت نکروز چربی ایجاد میشود . چربی داخل سینه در بعضی نواحی داخل بخیه گیر افتاده یا خونرسانی آن مختل میشود و بافت چربی میمیرد ونکروز میشود در نهایت به کیست چربی تبدیل و بصورت توده سفت لمس میشود که گاهی دردناک میباشد . شیوع آن تا 22 درصد است. در سینه های چاق و بزرگ و افتاده و در مصرف دخانیات بیشتر دیده میشود . اکثرا خودبخود از بین میرود و به درمان خاصی نیاز ندارد . گاهی بعلت درد و عفونت نیاز به جراحی دارد.

لخته شدن خون در وریدها و آمبولی به ریه در افراد چاق و با سابقه قبلی، در افراد با فعالیت بدنی کم، سابقه واریس، در اختلالات انعقادی خون، در عملهای طول کشیده و در انجام همزمان چند عمل جراحی دیده میشود . بستن پمپ فشار به پاها حین جراحی و استفاده از داروی ضد آمبولی به پیشگیری از این عارضه خطرناک کمک میکند.

اختلال شیردهی یکی از عوارض مهم این نوع جراحی ها میباشد . به هر میزان که از بافت غددی سینه برداریم به همان میزان احتمال شیردهی کاهش می یابد . حتی اگر بعدا فرد باردار شود و سینه اش شیر تولید کند در اغلب موارد شیر کافی برای سیر کردن نوزاد تولید نمیشود و نیاز به شیر خشک هست . حتی در مواردی که بافت غددی قابل توجهی حین عمل حفظ میشود بعلت ایجاد التهابات داخل سینه احتمال بسته شدن مجاری شیری و اختلال در جریان شیر دهی در آینده وجود خواهد داشت . کلا این عملها برای خانمهایی توصیه میشود که تصمیم به فرزندآوری مجدد ندارند.

 


مهم ترین عوارض مربوط به جراحی پروتز سینه
هماتوم یا تجمع لخته خون بدنبال خونریزی در داخل سینه , معمولا در 12 ساعت اول بعد جراحی ایجاد میشود. احتمال آن حدود 5 درصد است . میتواند بدنبال سرفه شدید , حرکات دست و فشار به محل عمل ایجاد شود . بزرگ شدن ناگهانی سینه همراه تشدید درد و کبودی از علایم آن است . هماتوم باید سریعا تخلیه و خونریزی کنترل شود تا از ایجاد کپسول سفت دور پروتز جلوگیری شود.

سروما یا تجمع مایع در کمتر از 1 درصد موارد ایجاد میشود. علامت آن بزرگتر شدن سینه احساس وجود مایع و هوا داخل سینه و صاف شدن و ورم پوست سینه میباشد . اگر شدت آن زیاد باشد باید تخلیه شود.

عفونت در کمتر از 1.5 درصد موارد ایجاد میشود . علایم آن قرمزی درد ورم سینه مبتلا با یا بدون تب میباشد . علت های مختلف برای عفونت وجود دارد یکی از علل آن انتقال میکروب از طریق خون در افرادی است که دچار عفونت ادراری یا سینوزیت یا عفونت پوست در یک جای دیگر از بدنشان هستند بهتر است که این بیماریها درمان شده و از دستکاری جوش های پوستی پرهیز شود. در عفونت شدید باید پروتز خارج شود و عفونت کامل درمان شده و 6 ماه بعد مجددا پروتز تعبیه شود. عفونت با احتمال افزایش سفت شدن کپسول دور پروتز همراه است.

سفت شدن کپسول دور پروتز شایع ترین و مهم ترین عارضه این عمل بوده و میزان آن 15 تا 20 درصد میباشد . اغلب یکطرفه است .  بعد ازعمل , در تمام افراد توسط بدنشان  بدور پروتز , بعلت اینکه یک جسم خارجی تلقی میشود کپسول بسیار نازکی تشکیل میشود که نرم بوده در لمس احساس نمیشود . بعلل اکثرا نامعلوم در بعضی افراد این کپسول ظریف سفت و ضخیم میشود  ولی در پروتز نوع ژلی , پروتز با سطح صاف و همچنین در موارد تعبیه پروتز زیر بافت سینه بیشتر دیده میشود . عفونت و هماتوم در ایجاد آن نقش دارند . زمان ایجاد آن از 45 روز بعد عمل تا 6 سال بعد میباشد . علایم آن , سفت شدن و جمع شدن سینه ,  تغییر شکل و ظاهر سینه و گاهی درد است . درمان آن بسته به شدت سفت شدن کپسول  از مراقبت و تحت نظر بودن تا جراحی برداشتن کپسول و تعویض پروتزمتفاوت است . اخیرا ایجاد نوع  نادری از سرطان سینه با احتمال بسیار کم به این بیماری ربط داده شده است .
 


پروتز در بالاتر از حد مطلوب در سینه قرار بگیرد در این حالت بالای سینه ها پر و نوک سینه به سمت پایین میچرخد . که اکثرا تا دو هفته بعد خودبخود اصلاح میشود و بیشتر در مواردی که پروتز زیر عضله گذاشته شده دیده میشود. اگر تا دو هفته بهبودی حاصل نشد کش مخصوصی بالای سینه ها بسته میشود تا به پایین آمدن پروتز کمک کند . گاهی پروتز در پایین تر از حد مطلوب در سینه قرار میگیرد و بالای سینه ها خالیتر و قسمت زیر سینه بیش از حد پر است . این حالت در سینه های شل و افتاده که پروتز زیر بافت سینه قرار داده شده ایجاد میشود. بهترین کار پیشگیری از ایجاد آن است که در این موارد بهتر است از ابتدا همزمان عمل لیفت سینه هم انجام شود .


دیده شدن و قابل لمس شدن پروتز از روی پوست در حدود 3 درصد موارد دیده میشود بیشتر در ناحیه داخلی و زیر سینه اتفاق میافتد . بافت زیر جلدی کم و پوست نازک , قادر نیست  پوشش کافی روی پروتز ایجاد کند و سبب این مشکل میشود راه حل آن افزایش چربی زیر پوستی با افزایش وزن و گذاشتن پروتز های کوچکتر در این افراد و گاهی تزریق چربی به زیر پوست میباشد. این عارضه در پروتزهای آناتومیک و ژلی کمتر از پروتزهای گرد و سالینی دیده میشود.

بی حسی نوک سینه , هاله و پوست سینه بصورت موقتی به درجاتی بعد از این جراحی دیده شده است . میزان شیوع 2 تا 3 درصد است . علت آن کشیده شدن رشته های عصبی بعلت فشار پروتز است. بندرت بیحسی دایمی ایجاد میشود. ماساژ ملایم پوست سینه و نوک و هاله در رفع سریع تر بیحسی کمک کننده است.

پاره شدن پروتز در نیم تا 7 درصد موارد دیده میشود و در مورد پروتز ژلی باعث لیک مواد داخل پروتز به بافت سینه میشود که باید پروتز را خارج و پروتز دیگری تعبیه کرد . اکثرا بدون علامت است ولی گاهی بصورت توده و تغییر شکل سینه خود را نشان میدهد . پروتز سالینی اگر پاره شود کامل خالی میشود و باید تعویض شود . از علل این عارضه ضربه مستقیم , ترومای فرسایشی مانند ورزش سنگین به مدت طولانی و یا فشار به سینه در تصادفات ,  ماموگرافی سینه و یا وارد کردن سوزن موقع بررسی توده های سینه است.

اسکار یا جای عمل پهن و برجسته (گوشت اضافه) دراثر کشش در ناحیه بخیه ها میتواند ایجاد شود . گذاشتن پروتز های بزرگ یکی از علل آن است . عفونت , باز شدن زخم , کشش دستها که به بخیه ها فشار وارد کند از علل دیگرآن است.

 

 

 عوارض لیفت سینه , پروتز سینه , عوارض پروتز سینه , عوارض کوچک کردن سینه , جراحی لیفت , جراحی کوچک کردن سینه , جراحی پروتزسینه ,

ارسال شده در مورخه : يكشنبه، 19 آبان ماه، 1398 توسط sbs  پرینت
امتیاز دهی به مطلب
اشتراک گذاري مطلب
انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]

بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
تبلیغات

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                 

قیمت لیزر موهای زائد بدن در کلینیک کلاریون اسکین , جدیدترین دستگاههای چاپ دیجیتال , خرید سنگ لاشه سنگ نما و سنگ ورقه ای , دزدگیر اعلام سرقت پارادوکس , خرید سالنامه سالنامه سفارش سالنامه , وکیل پایه یک در کرج گروه وکلای آرتین , تولید فیلترهوای خودرو پیشگام ماشین فراز البرز , فروش شمع موتور خودرو با قیمت مناسب , فروش رنگ استخری عایق رطوبتی استخر , فروش X با میلیون پیش پرداخت , شرایط فروش آریزو نمایندگی مدیران خودرو پهلوان , چاپ تقویم اختصاصی چاپ تقویم رومیزی , انواع ادوات ابزارآلات و سم پاش های کشاورزی , کود آلی و ارگانیک ورمی کمپوست , فروش تجهیزات انواع آبیاری قطره ای و بارانی , فروش کرم خاکی گونه کالیفرنیایی , فروش عایق سفید بام جایگزین ایزوگام , تولید کیسه زباله بیمارستانی , فروش کاهگل مصنوعی کاهرنگ , خاک آماده گلدان و کاکتوس , فروش سم علفکش کنه کش حشره کش و قارچ کش , کودهای شیمیایی نانو کود و NPK و اسید هیومیک , کود مخصوص باردهی درختان فروت ست , انواع بذر چمن و شبدر , فروش انواع بذر صیفی جات سبزیجات و گلهای زینتی , فروش پلیت مرغی کود مرغی غنی شده , فروش انواع درختچه های زینتی و گل دائمی , فروش انواع نشا , انواع نهال مثمر و غیر مثمر نهال میوه و زینتی , نشا و اقلام گلخانه ای , فروش مواد کراتینه مو , کارت پرسنلی , تولید کننده کیسه فریزر , تولید عمده کیسه نانی , تولید کننده کیسه زباله رولی درجه یک , لیزر موهای زائد در تهران کلینیک کلاریون اسکین , آموزش پته دوزی کرمان , فروش لوازم و تجهیزات آتش نشانی با بهترین کیفیت و کمترین قیمت , قیمت به روز لوازم آتش نشانی , تایمر ساعت کار ذخیره دار ومر ایتالیا , کارتن اثاثیه و کارتون اسباب کشی در فروشگاه کارتن خالی , کلاس آموزش فست فود در تهران , تجهیزات نورپردازی استخر و آبنما , بازسازى و نوسازى روشنایى و نورپردازى , کارت مایفر , سفارش آنلاین چاپ دیجیتال , پودر آلومینیوم هندی پودر آلومینیوم فلک پودر آلومینیوم سلک , تعمیر ماینر , تعمیر پلاک ساخت پلاک ترمیم پلاک تابلوساز حاجی پور , فروش عایق و محافظ نما , فروش روان کننده , فروش چسب کاشی , آموزشگاه آرایشگری چهره پردازان در کرج , فروش سولفات سدیم با آنالیز و درصد خلوص ۹۹ درصد , آموزش هنر پرشنگ , کوره دوار ذوب فلزات , روغن و پماد رباسین داروی درمان انواع سوختگی , آمیلا داروی تقویت مو و درمان ریزش مو , فروش اسنپ فریم لایت باکس , فروش کاهگل مصنوعی مدرن در کرج , رباسین داروی درمان زخم بستر , دوره کاربردی طراحی لباس , عکس های با کیفیت از طبیعت , آموزش تخصصی تعمیر گوشی iphone , فروش عایق سفید بام در کرج جایگزین ایزوگام , پکیج آموزشی طراحی گام به گام ماندالا , آموزش راه اندازی و تولید چیپس میوه , تعمیر فاکس پاناسونیک در محل , ریست پرینتر سامسونگ , قطعات لپ تاپ hp s , تعمیر وفروش انواع کاغذ خردکن پول شمار , فروش انواع نرم افزار , فروش وتعمیر انواع بار کد پرینتر فیش پرینتر , نصب وراه اندازی انواع ویدیو پروژکتور و پرده نمایش , تعمیر کامپیوتر در محل , فروش تلفنی کارتن خالی و کارتن اسباب کشی درتهران , خرید اپارتمان و واحد مسکونی نه ساله ظفر , بهترین خدمات و تجهیزات مجالس برای منازل , اجاره انواع ظروف پذیرایی , ساخت و نصب انواع نرده و حفاظ استیل , شوز بگ کوله پشتی ورزشی کوله ورزشی کوله پشتی باشگاهی کوله اسپرت , آفتابگیر خودرو افتابگیر تبلیغاتی خودرو آفتابگیر سوزنی خودرو آفتابگیر رود , جی پی اس مولتی فرکانس شمیم , قم تیکت , اکسید آلومینیم جهت پولیش , فروش دستگاه تایی حرفه ای جوجه کشی , فروش دماسنج و رطوبت سنج مدل htc , دستگاه سلفون کش , دستگاه جوجه کشی شترمرغ تایی , بذر قارچ صدفی , پخش ظروف قارچ , مه پاش رطوبت ساز الکتریکی , گانودرما گیاه سلامتی , آموزش برنامه نویسی وب , تولید کننده نایلکس درجه یک بهداشتی , تولید کننده نایلکس درجه یک بهداشتی , تولید کننده پلاستیک دسته دار , مرکز تولید نایلکس سفید , تولید کننده نایلکس رکابی , طراحی و صفحه آرایی , خدمات مجالس ماه رخ , اجاره کولر گازی , خدمات تزیینات سفره عقد , خدمات مجالس عروسی نامزدی و تولد ارزان , کنترلر دما مولتی ورودی خروجی هانیانگ HANYOUNG UX , میکرو سوئیچ تیغه ای قرقره دارمتوسط هانیانگ با کد HY RB , میکرو سوئیچ تیغه ای قرقره دار بلند هانیانگ با کد HY RC , میکروسوئیچ تیپ کوچک فشاری ساده نازک طول متوسط هانیانگ مدل HANYOUNG HY PD , خرید اینورتر زیمنس مدل slBBUV , خرید نشت یاب گاز امپروب آمریکا مدل AMPROBE GSD , کالیبراتور مولتی فانکشن مدل Fluke Fluke , سیلندر پنوماتیک قطر متوسط مدل PNC شرکت Pars Pneumatic , خرید میکرو سوئیچ تیغه ای قرقره دار کوتاه هانیانگ با کدHY RA , حفاظ آهنی ساختمان , خریدار ضایعات الکترونیکی ضایعات مانیتور , کارخانه قالیشویی تهران شهر , باربری وطن نجف آباد , فروش کتاب مدیریت رستوران , خدمات کار در ارتفاع بدون داربست به روش راپل , پیشرفته ترین تیرچه در کشور , با خرید دیتا تبلیغات خود را هدفمند کنید , خرید بانک شماره موبایل پزشکان زیبایی بینی , ارسال پیامک تبلیغاتی هدفمند و گسترده , فروش مانومتر رگلاتور گاز گیج رگولاتور هریس استیل برنجی , خرید و فروش انواع ضایعات شیشه خرید و فروش انواع خرده شیشه , استخدام تعمیرکار موبایل و لپ تاپ , استخدام تعمیرکار لپ تاپ و موبایل , فروش دستگاه تولید تیرچه پیش تنیده , فروش انواع گل منبت چوبی ام دی اف چوب مصنوعی , فروش سدیم نیترات , فروش کربنات سدیم , فروش ویژه تجهیزات اورجینال لگراند , فروش ویژه رک های پایا سیستم , پچ کوردهای شبکه هلوکیبل آلمان , فروش ویژه انواع کابل شبکه هلوکیبل , آلما شبکه تنها نماینده رسمی سیمانتک در ایران , ویزا شینگن ۱۰۰٪ تضمینی , شکستن مرزهای تبلیغ با ماهان گستر طاها , فروش کفپوش اپوکسی در یزد , فروش گندم , انواع پشم سنگ پتویی از کجا پشم سنگ پتویی بخریم , فروش مواد اولیه شیمیایی پلیمری و شوینده بهداشتی , فروش اپارتمان نوساز تهران , درب اتوماتیک , درب شیشه ای اتوماتیک , کرکره برقی , پانسیون ورزشی بتیس , آموزش صفحه آرایی کتاب و مجله , فروش ویژه تیرچه پیش تنیده , متر باغ ویلا در ملارد , پوشاک جی بیست , فروش و صادرات ساندویچ پانل دلیجان , پرستاری تخصصی از سالمند در منزل با سرویس های ویژه و تضمینی , پرسابقه ترین موسسه مراقبت و نگهداری از بیمار در منزل با خدمات تخصصی و تضمینی , اعزام مراقب و مادریار حرفه ای و متخصص برای نوزاد و کودک در منزل , مراقبت و نگهداری تخصصی و تضمینی از سالمند در منزل با معتبرترین موسسه , خدمات حرفه ای و فوق تخصصی مراقبت از بیمار در منزل باتضمین , بزرگترین و معتبرترین موسسه مراقبت تخصصی از کودک در منزل با سرویس ویژه , مراقبت و نگهداری حرفه ای و تضمینی از سالمند در منزل با پرسنل مجرب و مطمئن , برترین خدمات تخصصی و تضمینی نگهداری از بیمار در منزل با گواهینامه های بین المللی , ارائه دهنده خدمات خصوصی نوزاد و کودک در منزل با سرویس های تخصصی و تضمینی , نگهداری حرفه ای و مراقبت تخصصی از سالمند در منزل با تضمین , مراقبت و نگهداری تخصصی و تضمینی از بیمار در منزل با پرسنل حرفه ای و مطمئن , بینظیرترین خدمات تخصصی و تضمینی مراقبت از سالمند درمنزل , بهترین خدمات تخصصی و تضمینی مراقبت از بیمار در منزل VIP , فروش عایق بام سفید یا عیق سفید بام در یزد , نگهداری حرفه ای و مراقبت تخصصی از نوزاد و کودک در منزل با تضمین , ارائه خدمات تخصصی و تضمینی مراقبت از سالمند در منزل VIP , اعزام مراقب و نگهداری حرفه ای از بیمار شما در منزل با سرویس های ویژه , بزرگترین و قویترین موسسه مراقبت تخصصی و تضمینی از کودک در منزل با پرسنل حرفه ای , ارائه بهترین خدمات تخصصی و تضمینی مراقبت از سالمند در منزل VIP , ممتازترین موسسه مراقبت و نگهداری از بیماربا خدمات تخصصی و تضمینی , خدمات تخصصی و تضمینی مراقبت از کودک و نوزاد در منزل با سرویس ویژه , بهترین خدمات تخصصی و تضمینی نگهداری از سالمند با معتبرترین موسسه , بزرگترین و مدرنترین موسسه مراقبت و نگهداری تخصصی و تضمینی از بیمار در منزل , برترین خدمات تخصصی و تضمینی مراقبت از سالمند در منزل VIP , بزرگترین و معتبرترین موسسه مراقبت و نگهداری از بیمار در منزل با پرسنل حرفه ای , معتبرترین موسسه مراقبت و نگهداری از سالمند در منزل با خدمات تخصصی و تضمینی , برترین و پرسابقه ترین موسسه ارائه خدمات تخصصی و تضمینی کودک در منزل , فروش اپارتمان نوساز قیطریه , درب سردخانه , ارائه خدمات تخصصی و تضمینی نوزاد و کودک در منزل با سرویس ویژه , اعزام همدم و مونس حرفه ای و مطمئن برای نگهداری از سالمند در منزل با تضمین , برترین و پرسابقه ترین موسسه ارائه خدمات تخصصی و تضمینی بیمار در منزل , مراقبت تخصصی از بیمار در بیمارستان با سرویس های ویژه و تضمینی , خدمات کودک و نوزاد در منزل با سرویسهای تخصصی و تضمینی , نگهداری و مراقبت تخصصی از سالمند در منزل با سرویسهای ویژه و تضمینی , مراقبت و نگهداری تخصصی از بیمار در منزل با پرسنل مجرب و مطمئن و سرویسهای ویژه , نگهداری حرفه ای و مراقبت تخصصی از بیمار در بیمارستان با تضمین , همیاری و مراقبت تخصصی از کودک و نوزاد در منزل با سرویس های ویژه , مراقبت و نگهداری ویژه و تضمینی از سالمند در منزل با پرسنل حرفه ای و مطمئن , حرفه ای ترین تیم تخصصی مراقبت و نگهداری از بیماردرمنزل با خدمات ویژه و تضمینی , مراقبت و نگهداری تخصصی و تضمینی از بیمار در بیمارستان با پرسنل مجرب و مطمئن , بزرگترین و پرسابقه ترین موسسه ارائه خدمات تخصصی و تضمینی سالمند در منزل , نگهداری حرفه ای و مراقبت تخصصی از بیمار در منزل با تضمین , اعزام مراقب حرفه ای و مطمئن برای بیمار در بیمارستان با تضمین , خدمات حرفه ای و فوق تخصصی مراقبت از کودک و نوزاد در منزل با تضمین , مراقبت و نگهداری تخصصی و تضمینی از سالمند درمنزل با گواهینامه های بین المللی , مراقبت و نگهداری تخصصی و تضمینی از بیمار در منزل , حرفه ای ترین تیم تخصصی مراقبت و نگهداری از بیمار در بیمارستان , مبل راحتی مدل تانی , لوله کاروگیت میلیمتر , لوله کاروگیت میلیمتر , لوله کاروگیت میلیمتر , لوله کاروگیت میلیمتر , خرید بانک شماره با اسم مشاغل , لوله کاروگیت , لوله کاروگیت میلیمتر , تیرچه پیشتنیده ایرانیان آتی بام , لوله کاروگیت , درب سردخانه , تولید پالت های پلاستیکی سطح صاف , تولید پالت پلاستیکی یکبار مصرف , پالت های پلاستیکی کد p , پالت کیلویی پالت دو رو , پالت پلاستیکی مشبک , پالت پلاستیکی سطح شیار دار , وزنه چدنی کالیبراسیون , قیمت مشخصات و خرید انواع پشم سنگ از تولید کننده , فروش دفتر تحریر , آموزش چرم دوزی دستی سراجی سنتی , رهن و اجاره اپارتمان محدوده قیطریه تهران , تیرچه استاندارد با دهانه بالا , عمل جراحی بینی , دیگ بخار , آموزش خاتم کاری , آموزش نقاشی و طراحی , تولید انواع مبلمان , خرید و فروش ضایعات پلاستیک و کندری , خرید و فروش انواع ضایعات مواد پلاستیک زنده و آسیابی , خریدار ضایعات پلاستیک خرید و فروش ضایعات زنده بار , شب اقامت در شیراز , یونولیت سقفی قالب پلاستیکی جایگزین یونولیت , دبی روزه ویژه اردیبهشت به بعد , باکو روزه ویژه اردیبهشت به بعد , ارمنستان روزه ویژه اردیبهشت به بعد , تور باکو مسابقات فرمول یک رفت اردیبهشت , تورڪیش هتل ارم با شام ویژه اردیبهشت , تور کیش اردیبهشت روزه , تور مشهد اردیبهشت , تور بانکوک , فروش عمده و خرده کارتن خالی , ساخت انواع درب های اکاردئونی , تولید کننده حفاظ شاخ گوزنی , تولید کننده درب فرفورژه , دانلود آهنگ جدید , تراشکاری و سوراخکاری عمیق , خرید فروش ضایعات پشم سرامیک , تور کانادا , تور قشم فروردین , هتل سی نور مشهد ویژه فروردین , مرکز تبدیل گیربکس های دنده ای به اتوماتیک , آنتالیا ۲۳فروردین , کوش آداسی ۲۳ فروردین , تایلند ۴ اردیبهشت , مالزی ۱۶اردیبهشت , تور تفلیس ۲۳فروردین , انواع آیفون تصویری و صوتی , فروش و نصب سیستم های اعلام حریق و اطفا حریق , نصب و فروش دزدگیر اماکن , نصب و فروش دوربین مداربسته , ️آفر ویژه تور استانبول yuvum هتل ستاره , استانبول فروردین , کیش فروردین , گریم داماد , لوله کاروگیت میلیمتر , لوله کاروگیت میلیمتر , سفتی باکس چیست , قیمت تجهیزات پزشکی , سیفتی باکس مقوایی , تولید کننده سیفتی باکس , سیفتی باکس , هواساز ها بر اساس مکانیزم سرمایش و گرمایش , نمایندگی لیفتراک کوماتسو , فروش و خدمات پس از فروش لیفتراک های تویوتا کوماتسو , لیفتراک مانی فروشنده و وارد کننده لیفتراکهای کوماتسو , لیفتراک مانی , سطل پلاستیکی کیلویی , تولید سطل پلاستیکی کیلویی , تولید کننده سطل پلاستیکی کیلویی , فروش و نصب کرکره برقی , سیستم ها حفاظتی بهنام کالا , تولید دبه پلاستیکی دو خط کیلویی , تولید دبه پلاستیکی کیلویی , تولید دبه پلاستیکی کیلویی , دستگاه بسته بندی لازانیا , دستگاه بسته بندی ماسک , دستگاه بسته بندی بستنی , دستگاه بسته بندی باقلوا , دستگاه بسته بندی باند پزشکی , دستگاه بسته بندی سفره یکبار مصرف , چسب برق خاورمیانه , تجهیزات توانبخشی , فروش سفره یکبار مصرف , قیر نفوذی , فروش گیلسونایت , منواتیلن گلایکول , فروش آلومینیوم سولفات , فروش کروم , فروش تولوئن ,